Yıldız Yangın

Satış Sonrası Destek

Satış Sonrası Destek

Yangın söndürme sistemleri 6331 sayılı "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu" uyarınca İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde Madde 2.3 Tesisatlar bölümünde de belirtildiği gibi yılda en az 1 defa yangın söndürme sistemlerinin periyodik kontrollerinin yapılması yasal zorunluluktur.
Firmamız yangın sistemleri ile ilgili tüm ekipmanları kapsayan Hizmet Yeterlilik belgesi, yangın söndürme sistemleri ve elemanları için muayene ve test sertifikası düzenleme yetki belgesi, dikişli-dikişsiz çelik gaz tüplerinin periyodik muayene yetki (in-house) belgesine sahiptir.
İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği kapsamında yetkin Ekipnet üyeliği bulunan personellerimiz tarafından risk analizine göre periyodik muayenelerin yılda en az bir defa veya işletmenin yangın risk durumu göz önüne alınarak belirlenecek ara periyodlarda yapılır.
Periyodik kontrolü yapılan Yangın Söndürme sisteminin muayenesi yapıldıktan sonra uygunsuzluk bulunması halinde en kısa sürede uygunsuzlukların giderilmesi sağlanır. Periyodlarına göre hidrostatik test, dolum ve bakım hizmetleri verilir.
Güncel yönetmelik standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak kontrol edilmektedir.

Teklif Al